تبليغات X
مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست
تاريخ : 31 شهريور 1397 | 8:22 | نویسنده : tattoomarkazi | بازدید : 116

روش مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست به طورحیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن در پوست می گردد. میکرونیدل دستگاهی برای نیدلینگ عمودی پوست است که تأثیری شاید هم مرتبه با لیزر و قابل مقایسه با پیلینگ شیمیایی دارد. این دستگاه هم به تنهایی هم به عنوان مکملی برای روشهای درمانی دیگر مثل مزوتراپی و PRP به کار رود.
سر یکبار مصرف این دستگاه شامل ١٢میکرونیدل است. برای درمان با درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تنظیم بوده و سوراخ های بسیار ریز در سطح پوست ایجاد می شود.

مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

درحال حاضر روش مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست یکی از بى عارضه ترین روشهای کلاژن سازی دنیا می باشد. میکرونیدلینگ برای تحریک پوست برای ساخت طبیعی کلاژن استفاده می شود. وارد کردن سوزنها به داخل پوست، باعث انتشار فاکتورهای رشد مانند فیبروبلاست ها، پلاکت های خونی و در نتیجه هجوم فیبروبلاست ها میگردد.

این فرآیند منجر به افزایش تولید کلاژن و الاستین توسط فیبروبلاست ها می شود. کراتینوسیت ها نیز به قسمت آسیب دیده اپیدرم منتقل شده و در آنجا تکثیر می شوند و در نتیجه باعث افزایش ضخامت اپیدرم می گرد.

با استفاده از درماپن، تا ۹۰ درصد مواد به پوست نفوذ می کنند و نتایج بسیار بهتری در زمان کوتاه تر دیده میشوند. درمان با این دستگاه همچنین به نفوذ و جذب مواد دارویی به پوست، (داروها میتواند داروهاى روشن کننده و ضدلک و ویتامین باشد تا داروهاى جوانسازى و سفت کننده پوست) سفت کردن پوست، جوانسازی و رفع چین و چروک، بهبود زخم ها و جای جوش، بهبود ترکهای پوستی و ظاهر کلی پوست کمک کرده و اندازه منافذ پوست را کوچک می کند. میکرونیدل برای بیماران با هر رنگ پوست می تواند استفاده گردد.

پنج نکته اساسی در مورد مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست یکی از مؤثرترین روشهای جوانسازی پوست است که میتوان هر ۴ الی ۶ هفته آن را تکرار کرد. تعداد دفعات تکرار این کار بستگی به پوست شما دارد. اما برخی نکات است که در اولین باری که میکرونیدلینگ می کنید باید در نظر بگیرید.

۱ ) پوست بعد از مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست دچار التهاب و سرخی خواهد شد اما مدت زمان این التهاب کم است و فقط ممکن است پوست بین ۱۲ الی ۴۸ ساعت کمی قرمز باشد. اما این را بدانید که سرخی و حساسیت پوست ممکن است چند روز طول بکشد، بنابراین سعی کنید تا جای ممکن خیلی به پوستتان دست نزنید و حداقل ۴ ساعت بعد از میکرونیدلینگ به پوست کاری نداشته باشید.

۲ ) بهتر است در چند روزی که دوره اولیه درمان پوست است از هیچ داروی ضد التهابی، نظیر ایبوپروفن یا ادویل استفاده نکنید چرا که این داروها در پروسه طبیعی که بدن برای این التهاب ها طی می کند اختلال ایجاد می کنند و این مدت درمان طبیعی برای ترمیم پوستتان مهم است. خوردن آناناس تازه می تواند به پروسه درمان و آرام کردن پوست پس از میکرونیدلینگ کمک کند.

۳ ) ممکن است ۳ یا ۵ روز پس از مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست ، پوست شروع به لایه لایه شدن کند. این پوسته شدن ها و لایه شدن ها را به حال خود بگذارید و شروع به کندن پوستتان نکنید در عوض از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

ادامه مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

۴ ) بهتر است حداقل ۲۴ ساعت پس از مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست از انجام فعالیت هایی که باعث عرق کردن می شود اجتناب کنید چرا که منافذ پوست باز است و نمی خواهید آسیبی به آن وارد شود. بین سه تا ده روز از ماندن در آفتاب پرهیز کنید و یا اینکار را در حداقل زمان و فقط در صورت نیاز انجام دهید.

۵ ) ممکن است به دلیل استفاده رول میکرونیدلینگ در نزدیکی چشم کمی کبودی مشاهده کنید، حساس نشوید این کبودی هیچ خطری ندارد و خیلی زود از بین می رود.

 

مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
مزو میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست، میکرونیدلینگ صورت، درماپن پوست، میکرونیدلینگ برای جای جوش,

صفحه قبل 1 صفحه بعد